Vědecko-technický jarmark 2022

Uložit do kalendáře 16-06-2022 8:45 16-06-2022 8:45 Czech republic/Europe Vědecko-technický jarmark 2022 Přijďte na Vědecko-technický jarmark Vědecko-technický jarmark Univerzity Pardubice se vrací po dvouleté pauze do centra města na Pernštýnské náměstí. Zájemci bez rozdílu věku se mohou ve čtvrtek 16. června od 10 do 17 hodin ponořit do... Pernštýnské náměstí, Pardubice
16. 06. 2022 Pernštýnské náměstí, Pardubice

Přijďte na Vědecko-technický jarmark

Vědecko-technický jarmark Univerzity Pardubice se vrací po dvouleté pauze do centra města na Pernštýnské náměstí. Zájemci bez rozdílu věku se mohou ve čtvrtek 16. června od 10 do 17 hodin ponořit do tajů vědeckých principů i každodenních věcí, které nás obklopují. Univerzita pořádá akci společně s partnery v rámci městských slavností Zrcadlo umění.

Těšit se můžete na program z mnoha oblastí:

chemie elektrotechnika zdravotnictví finance fyzika robotika programování

virtuální realita historie doprava kultura pohyb bezpečnost chemická show

Od 14 (klikněte pro rezervaci) a 16 hodin (klikněte pro rezervaci) vyrazí přihlášené ukrajinské i české děti na prohlídku centra města pod názvem Superhrdinové aneb legendy a pověsti v Pardubicích. Prohlídku i s překladem do ukrajinštiny připravila univerzita ve spolupráci s Východočeským muzeem v Pardubicích.

Střední škola potravinářství a služeb Pardubice zve na exkurzi svého školního mlýnu, prohlídku od 15 hodin si rezervujte zde

Univerzita přizvala na akci také některé partnery. Dobrovolní hasiči představí svoji techniku a Střední průmyslová škola chemická interaktivní chemickou show. S městskou policií každý zjistí, jak se chovat bezpečně v silničním provozu.

Vstup na speciální celodenní populárně-naučný program je ZDARMA.

Akce se koná za podpory statutárního města Pardubice a Pardubického kraje.

Univerzita Pardubice
Mgr. Lenka Čermáková