Vědecko-technický JARMARK uprostřed města

Zájemci bez rozdílu věku se mohou ve čtvrtek 14. června vydat po stopách vědy a techniky, ponořit se do tajů vědeckých principů i každodenních věcí, které nás obklopují při VĚDECKO-TECHNICKÉM JARMARKU, který pořádá na Pernštýnském náměstí Univerzita Pardubice a její partneři v rámci jarní části městských slavností Pardubic.

Na Pernštýnském náměstí v samém centru města vyroste stanové městečko s demonstračními stanovišti, na kterých budou ukázky nejrůznějších experimentů a vědeckého bádání i technologickou podstatu jevů návštěvníkům zábavnou formou přibližovat týmy akademiků a vysokoškoláků všech sedmi fakult univerzity. Pomocí interaktivních modelů, ukázek a zajímavých pokusů si zájemci budou moci vše nejen důkladně prohlédnout, ale také rovnou vyzkoušet, a to po celý čtvrtek 14. června od 9 do 17 hodin.

K akci se připojují i některé firmy, které si chystají pro návštěvníky také zajímavé ukázky techniky.

Vědecko-technický jarmark pořádá Univerzita Pardubice v rámci městských slavností Zrcadlo umění.

Atmosféru jarmarku můžete nasát z videa zde nebo ve fotogalerii.

Datum:
14. Červen 2018 - 9:00