3965013948391129615500925340773960189957195n86903.jpg
-

Z důvodu nemoci bohužel musíme tuto sérii přednášek zrušit. Děkujeme za pochopení.

V rámci oslav 30 let existence Dopravní fakulty Jana Pernera jsme připravili sérii přednášek o historii dopravy. Přednášky jsou určené pro širokou veřejnost a vstup je zdarma.

9. 11. od 14:00

aula B1 (Dopravní fakulta Jana Pernera Univerzity Pardubice)

HISTORIE VNITROZEMSKÉ PLAVBY V EVROPĚ - Přednáška proběhne v náhradním termínu 7.12.2023 od 13:00 (v rámci 4. série přednášek)

Vodní doprava patří k nejstarším dopravním oborům. Význam vodní dopravy se v historii měnil v souvislosti s rozvojem hospodářství, obchodu a také s rozvojem ostatních druhů dopravy. Přednáška bude věnovaná historii plavby na nejvýznamnějších vodních cestách v Evropě a významu vodní dopravy pro dané regiony.

Ing. Andrea Seidlová, Ph.D. vystudovala obor Provoz a ekonomika vodní dopravy na Žilinské univerzitě v Žilině. Absolvovala odbornou praxi na nákladní lodi na řece Dunaj a na osobních výletních lodích na Oravské přehradě na Slovensku a na řece Vltavě v Praze. V současnosti působí na Katedře technologie a řízení dopravy Dopravní fakulty Jana Pernera a věnuje se logistice.

OSOBNOST JANA KAŠPARA - Přednáška zrušena bez náhrady.

Přednáška o veliké slávě pardubického rodáka, který podnikl první veřejný vzlet aeroplánu v Pardubicích a především slavný let Pardubice-Praha. Bude se vyprávět také o životě tohoto slavného muže v době, kdy už se na jeho slávu začalo pomalu zapomínat.

Mgr. Jan Tetřev

Je historik Východočeského muzea v Pardubicích, autor několika výstav a řady článků o Janu Kašparovi.