Informace k odborné zkoušce D-03 SŽDC a předmětu DOZ1P
DA-00003 kontakt

V LS 2019/2020 bude opět otevřen volitelný předmět Odborné praktikum ze železniční dopravy I (DOZ1P), který je zajišťován Katedrou technologie a řízení dopravy ve spolupráci se Správou železniční dopravní cesty, státní organizací (SŽDC). Výuku předmětu vedou lektoři SŽDC, a je zakončen zápočtem a v případě zařazení do kurzu i odbornou zkouškou D-03 SŽDC (dozorce výhybek, signalista, výhybkář), která je předpokladem pro odbornou zkoušku D-07 SŽDC (výpravčí), kterou je možné získat též při studiu absolvováním dalších volitelných předmětů Odborné praktikum ze železniční dopravy II a III (DOZ2P, DOZ3P).

Předmět bude otevřen pro všechny studenty UPa, v případě překročení kapacity přednostně pro studenty DFJP, kteří splní předpoklady pro zařazení do přípravného kurzu dle Zam 1 SŽDC:

• Zdravotní způsobilost dle vyhlášky č. 101/1995 Sb. (hradí SŽDC)

• Projdou s kladným výsledkem psychologickým posouzením dle Směrnice SŽDC 75 na pracovní pozici výpravčí nebo traťový dispečer (hradí SŽDC)

Výhody studenta a absolventa DFJP po získání odborných zkoušek:

• Získání znalostí o železničním provozu a jeho řízení přímo v praxi již během studia
  • Po absolvování odborných zkoušek brigáda a přivýdělek během studia
  • Výběr a zpracování téma bakalářské nebo diplomové práce pro SŽDC
  • Možnost výběru zaměstnání po ukončení studia na různých stupních řízení u SŽDC
  • Získání stipendijního programu SŽDC – pravidla pro VŠ se v současnosti připravují
  • Náborový příspěvek při nástupu kvalifikovaného zaměstnance na SŽDC

Informace k předmětu a kurzům získáte 16. 12. 2019 průběžně od 14 do 17 hodin v učebně DA-00003 Dopravní sál.  Na vaše otázky budou odpovídat lektoři SŽDC, zástupci personálního odboru SŽDC, studenti – absolventi a vyučující KTŘD DFJP