INFORMAČNÍ SCHŮZKY K PŘEDMĚTŮM ODBORNÉ PRAKTIKUM ZE ŽELEZNIČNÍ DOPRAVY 1-3 (XCZD1-3)
-

V letním semestru akademického roku 2022/2023 bude opět otevřen volitelný předmět Odborné praktikum ze železniční dopravy 1 (XCZD1), který je zajišťován Katedrou technologie a řízení dopravy ve spolupráci se Správou železnic.

Výuku předmětu vedou zaměstnanci SŽ a pokračuje předmětem XCZD2, v jehož rámci se vykonávají odborné zkoušky na pracovní pozice výhybkář (OZ D-03) a výpravčí (OZ D-07). V dalším pokračování předmětu XCZD3, bude probíhat příprava na vykonání nástavbových zkoušek na pracovní pozici traťový dispečer.
Předmět bude otevřen pro všechny studenty, v případě překročení kapacity přednostně pro studenty DFJP specializace TŘD se zájmem o práci u SŽ. Výhody studenta a absolventa DFJP po získání odborných zkoušek:

• Získání znalostí o železničním provozu a jeho řízení v praxi již během studia.
• Náměty na téma bakalářské nebo diplomové práce pro SŽ.
• Možný přivýdělek během studia.
• Po ukončení studia možnost zaměstnání na různých pracovních pozicích u SŽ.

Informace k uvedeným předmětům získáte 8. 12. 2022 na schůzkách od 14:30 nebo od 15:30 hodin v učebně DA-00003 Dopravní sál.

Na vaše otázky budou odpovídat zaměstnanci Správy železnic, odboru personálního, odboru řízení provozu a vyučující KTŘD DFJP.

Soubory ke stažení Velikost
informace_doz1_2022-2023_195311.pdf - pdf 176 kB