VI. derby východočeských univerzit: UHK – UPCE
Čpp Arena Hradec Králové kontakt

*English below

2014, 2015, 2016, 2017, 2018 … 2023

Derby východočeských univerzit má za sebou pět skvělých ročníků. Vždycky přišlo na svátek studentského hokeje přes dva tisíce fanoušků. Pokaždé vytvořili skvělou kulisu. A každý ze zápasů stál za to!

V úterý 4. dubna 2023 v 18:00 obnovíme tradici a budeme se znovu bavit parádním univerzitním hokejem. Společně v královéhradecké ČPP Aréně. Zápasem to navíc nekončí, čeká nás totiž také oblíbená afterparty.

Pořiďte si svůj lístek včas.

***

The Derby of East Bohemian Universities has had five great years. More than two thousand fans came to the student hockey festival. They created a great atmosphere every time. And every match was worth it!

We will renew the tradition on Tuesday, April 4, 2023, at 6:00 p.m. and have fun again with excellent university ice hockey. Together in the ČPP Arena in Hradec Králové. In addition, it does not end with the match, because we are also planning the popular after party.

Tickets here