4341279403984270396048076738317122843411485n93444.jpg
-

Ve čtvrtek 11. dubna 2024 proběhne v Univerzitní Aule již 10. ročník odborného setkání Železnice Pardubice 2024.

Jubilejní desátý ročník přichází s velkou novinkou. Ve spolupráci s Dopravní fakultou Jana Pernera UPCE a Fakultou dopravní ČVUT bude letos vůbec poprvé STUDENTSKÝ VELETRH 2024!

Všechny studenty zveme zdarma k účasti na celé dopoledne. Pozvánka platí i na občerstvení při společenském rautu, kterého se zúčastní přední odborníci z resortu dopravy. Zájemci mohou svůj pobyt na akci prodloužit i na odpolední odbornou část, podle vlastní chutě a zájmu. Studenty prosíme o jednoduché vyplnění registračního formuláře, aby pro ně mohla být připravena jmenovka a drobný dárek.

Veletrh bude probíhat v čase 9:00 – 13:00 v prostorách „terminálu Univerzita“ (konkrétně na parkovišti a v jeho okolí, u příchodu a v předsálí). Studenti a návštěvníci se mohou těšit na velké množství stánků, prezentace AI, virtuální realitu nebo různých dopravních simulátorů. U stánku Dopravní fakulty si budou moci vyzkoušet počítačový simulátor rozjezdu lokomotivy, připravena bude také venkovní expozice Katedry dopravního stavitelství s diagnostickými a měřícími technologiemi.

Dále si budou moci návštěvníci vyzkoušet trénink nebezpečných situací na silnici ve virtuální realitě, jízdu v lokomotivě nebo se virtuálně přesunout a pozorovat přímý přenos 360’pohledu z lávky pardubického nádraží! Těšit se můžete také na skutečný elektrický závodní motocykl, který sestavili studenti ČVUT. Středoškoláci z Holic se naopak pochlubí reálným funkčním modelem formule LOTUS 7.

Hlavní hvězdou dopoledních přednášek bude bezesporu technologický guru a kouč PETR MÁRA – certifikovaný školitel a trenér technologií APPLE.

Zbývá dodat, že prezentaci na veletrhu potvrdili významní zaměstnavatelé, ale také moderní a progresivní firmy nejen technických oborů!

Veškeré informace o akci, programu a registraci zdarma najdete www.zeleznicepardubice.cz