perner_kresba_1920_1080_191420.jpg

Published: 19.09.2022

Dopravní fakulta Jana Pernera Univerzity Pardubice byla založena 1. 4. 1993. V roce 2023 tedy oslavíme 30 let od jejího vzniku. K této příležitosti chystáme oslavy a aktivity pro naše studenty i veřejnost. Jako první jsme připravili výstavu, která mapuje historii železnice v Čechách, a především osobnost Jana Pernera.

Jan Perner byl významný český projektant železničních tratí, díky kterému se město Pardubice dostalo na hlavní trasu z Olomouce do Prahy.

Výstavu jsme instalovali k příležitosti výročí narození Jana Pernera (7. září 1815–září 1845) a zapůjčila nám ji Společnost Jana Pernera, se kterou spolupracujeme na národním dopravním projektu Dny dopravy, který oslavuje osobnosti dopravy pocházející z Pardubického kraje (Jan Kašpar, Jan Perner, Josef Ressel a mnoho dalších).

Výstavu si můžete prohlédnout ve vstupní hale Dopravní fakulty Jana Pernera.