default alt dfjp

Published: 30.01.2017

Dopravní fakulta Jana Pernera Univerzity Pardubice zkvalitňuje výuku ve spolupráci s absolventy

Výměna zkušeností s absolventy je pro další výuku vysokoškolsky vzdělaných odborníků v dopravě pro dopravní fakultu významnou zpětnou vazbou.

V sobotu 28. ledna 2017 proběhlo na Dopravní fakultě Jana Pernera setkání garantů studijních oborů s absolventy navazujícího magisterského studijního programu „Dopravní inženýrství a spoje“.

Cílem setkání bylo zjistit názory absolventů na výuku ve vazbě na jejich současné zaměstnání a uplatnění v praxi, a to nejen prostřednictvím dotazníkového šetření, ale také formou diskuse mezi zhruba třicítkou absolventů fakulty a akademickými pracovníky a garanty jednotlivých studijních oborů.

Toto setkání navázalo na již realizované obdobné workshopy, které se konaly v přátelské, otevřené a tvůrčí atmosféře v několika předcházejících letech.

„Dopravní fakulta Jana Pernera Univerzity Pardubice si uvědomuje, že v rámci zkvalitnění výuky je nezbytné brát v úvahu podněty, nápady a vlastní zkušenosti z pracovního prostředí absolventů. Ty mohou přispět k ještě lepší konkurenceschopnosti absolventů na trhu práce. Na základě podnětů a nápadů bude možné zlepšit úroveň získaných znalostí a dovedností na Dopravní fakultě Jana Pernera“, uvedl doc. Ing. Libor Švadlenka, Ph.D., děkan DFJP a koordinátor projektu IVINTEP.

Pracovní setkání s absolventy je pořádáno v rámci udržitelnosti projektu řešeného v rámci Operačního programu Vzdělávání pro konkurenceschopnost s názvem „Inženýrské vzdělávání jako interakce teorie a praxe" (ve zkratce IVINTEP). Projekt byl zaměřen na zkvalitnění inženýrského vzdělávání studentů fakulty, a to jak v kombinované tak v prezenční formě studia.

Bližší informace a kontakt:
doc. Ing. Libor Švadlenka, Ph.D., koordinátor projektu (libor.svadlenka@upce.cz)