default alt dfjp

Published: 25.05.2017

MENSA a DFJP pořádají přednáškový seminář pro nadané studenty

Na pardubickou univerzitu se sjedou nadaní žáci a středoškoláci z celé České republiky. Dopravní fakulta Jana Pernera spolu s Mensou ČR pro ně uspořádala Seminář v technických vědách. Šedesát nadaných dětí a mladých lidí ve věku 12-19 let čekají od čtvrtka (25.5.) až do pondělí (29.5.) přednášky, exkurze a také ukázky laboratorních cvičení a unikátních technologií ve Výukovém a výzkumném centru v dopravě.

Mensa je mezinárodní společenská organizace založená roku 1946 v Oxfordu. Je to nevýdělečné apolitické sdružení nadprůměrně inteligentních lidí bez rozdílu rasy a vyznání, jejíž členem se může stát každý, kdo dosáhne v testu inteligence schváleném mezinárodním dozorčím psychologem Mensy International výsledku mezi horními dvěma procenty celkové populace (na stupnici používané v České republice to odpovídá IQ 130).

doc. Ing. Radovan Soušek, Ph.D.
Proděkan pro rozvoj DFJP, MENSA ČR