default alt dfjp

Published: 30.06.2017

V květnu 2017 se na DFJP konal technický seminář GPR Roadshow Pardubice. Tento seminář byl zaměřen Použití georadaru ve stavebním inženýrství. Seminář byl organizován týmem Katedry dopravního stavitelství v rámci akce TU1208 programu COST. Hlavním partnerem akce byla SÚS Pardubického kraje.

V prvním bloku přednášek byl představen program COST rámcového programu Horizon 2020, včetně akce TU1208 Civil Engineering Applications of Ground Penetrating Radar, v rámci které se GPR Roadshow konala. Dále byli účastníci seznámeni se základními principy a aplikacemi GPR ve stavebnictví a informováni o výzkum v této oblasti na Katedře dopravního stavitelství (KDS) DFJP Univerzity Pardubice.

Druhý dopolední blok byl zaměřen na aplikace georadaru především v oblasti pozemních komunikací a železnic, ale také mostních konstrukcí a tunelů. Představen byl také GPR systém ROTEG.

Po polední přestávce pokračoval program přednáškou zaměřenou na použití georadaru v geotechnice. Na závěr přednáškové části semináře byly prezentovány možnosti GPR v oblasti lokalizace osob.

Po ukončení přednáškové části, kde kromě vlastních prezentací probíhaly také zajímavé diskuze, organizátoři zajistili účastníkům přepravu do VVCD v Doubravicích, kde proběhla prohlídka laboratoří a praktická ukázka GPR systémů. Zde byl také celý seminář zakončen.

Organizační tým KDS děkuje všem účastníkům, především přednášejícím, za jejich zájem a těší se na setkání na dalších akcích.

Za KDS Vladislav Borecký

Hana Coufalová