_ste0576_141683.jpg

Published: 16.12.2019

Začátkem prosince proběhnul první ročník Ceny Laurina & Klementa, jejímž cílem bylo ocenit nadané studenty a jejich závěrečné práce, které psali ve spolupráci se ŠKODA AUTO. O finanční odměnu ve výši 80 000 korun se pak v napínavém finále utkalo 9 nejlepších z celkem 55 přihlášených bakalářských a diplomových prací. Náš absolvent, Petr Šulc, získal za diplomovou práci na téma Lepení spoje a jejich zkoušení v podmínkách dynamického zatěžování první místo! Absolventka Tereza Millichová se probojovala do finále a získala 30 000 Kč za závěrečnou práci na téma Přeprava vybraných materiálů pomocí milkrunu.

„Chtěl jsem dělat práci, která nebude jen do šuplíku, ale bude mít přínos v reálném světě,“ uvedl vítěz Petr Šulc ke své motivaci ke tvorbě závěrečné práce. Na ní podle svých slov pracoval přibližně rok a půl a byla dokonce tak inovativní, že postupy v ní si její autor nechal patentovat. Nejtěžší prý bylo přijít s nápadem na tvar zkušebního vzorku, který by fungoval. Za výhru 80 tisíc korun bude financovat nákup nového automobilu.

Finalisté své práce prezentovali před dvacetičlennou porotou složenou z odborníků ŠKODA AUTO a zástupců akademické sféry z předních českých univerzit. Studenti měli svou práci představit tak, aby byla srozumitelná, jak pro experty, tak pro neodborné publikum, a to v pevně stanoveném časovém limitu 8 minut. Práce byly dále hodnoceny zejména na základě odborného přínosu a možnosti aplikovat navržená opatření v prostředí ŠKODA AUTO; dále se posuzovaly prezentační dovednosti nebo inovativnost a originalita.

Zpracovaná témata měla opravdu široký záběr, od technického vývoje a designu přes výrobu, logistiku, marketing či HR. Finalisté se ve svých pracích zabývali tématy jako work-life balance v pracovním životě, datalogging hybridních vozů, influence marketing, využití IoT v systémech pro provoz lisovny nebo dimenzování vodičů pro osobní automobily.

Vysoká kvalita prezentací a profesionální výkony všech účastníků postavili porotu před nelehké rozhodování. Z prvního místa se nakonec radoval  Petr Šulc z Dopravní fakulty pardubické univerzity za diplomovou práci na téma Lepené spoje a jejich zkoušení v podmínkách dynamického zatěžování. Hlavní cenu – 80 tisíc korun a dvě VIP vstupenky na Mistrovství světa v ledním hokeji 2020 – mu předal Bohdan Wojnar, člen představenstva zodpovědný za oblast řízení lidských zdrojů. Zkrátka nepřišli ani finalisté, kteří si převzali certifikáty a finanční odměnu 30 tisíc korun.

„Musím přiznat, že úroveň finále zcela předčila naše očekávání. Můžeme být jako firma hrdí na to, že máme ve svých řadách takto talentované studenty, ze kterých se poté rekrutují naši zaměstnanci. Už se těšíme na další ročník,“ uvedla Adéla Opekarová, koordinátorka pro spolupráci se školami.

Studenti, kteří mají zájem psát nebo již píší svou závěrečnou práci ve spolupráci se ŠKODA AUTO, se mohou do dalšího ročníku hlásit od ledna do září příštího roku. Podmínkou je úspěšná obhajoba práce do 30. 9. 2020.

Co je nového ve ŠKODA AUTO?

Začněte také spolupracovat se ŠKODA AUTO již během studia - STÁŽE A VEDENÍ ZÁVĚREČNÝCH PRACÍ

Zdroj: ŠKODA AUTO, a.s.

Ing. Lenka Machačová, oddělení pro vnitřní záležitosti a propagaci DFJP