upce_cd_2_172766.jpg

Published: 01.10.2021

Dne 30. 9. 2021 byl slavnostně otevřen studentský koutek Českých drah pro studenty Dopravní fakulty Jana Pernera.

Symbolicky přestřihli pásku generální ředitel Českých drah Ivan Bednárik, MBA a děkan Dopravní fakulty Jana Pernera doc. Ing. Libor Švadlenka, Ph.D. za účasti zástupců ČD a studentů DFJP.

Vytvoření odpočinkového studentského koutku je vyústěním dlouhodobé vzájemné spolupráce DFJP a ČD, které podporují vzdělávání studentů.

"Jsem velmi rád, že právě s ČD, naším tradičním a mnohaletým partnerem, mám tu čest otevřít další studentský koutek na naší fakultě. Otevření studentského koutku je střípkem, i když viditelným, v naší rozsáhlé spolupráci a jsem za to velmi rád.

Doufám, že tato naše nastolená spolupráce bude i nadále pokračovat.

Také studentům bych chtěl popřát, ať se jim nový studentský koutek líbí, a ať sem ve chvílích volna mezi výukou chodí rádi."

Říká děkan Dopravní fakulty Jana Pernera Libor Švadlenka.

V tomto koutku mohou studenti relaxovat, ale také využít možnost a zahrát si na instalované konzoly Xbox simulaci řízení vlaku. Cílem by měla být také motivace studentů ke spolupráci s ČD formou studentských stáží a závěrečných prací.