low_res_dsc6325_1_153348.jpg

Published: 30.09.2020

V rámci dlouhodobé spolupráce mezi logistikou značky ŠKODA AUTO a Dopravní fakultou Jana Pernera Univerzity Pardubice, byl Univerzitě Pardubice předán sponzorský vůz. Jedná se o vůz ŠKODA SUPERB Style 2,0 TDI s pohonem 4x4, který se stal součástí univerzitní flotily a bude moci být využívám po dobu jednoho roku.

Předání se zúčastnili děkan Dopravní fakulty Jana Pernera (dále DFJP) doc. Ing.  Libor Švadlenka, Ph.D., prorektorka pro vzdělávání a kvalitu prof. Ing. Tatiana Molková, Ph.D. a vedoucí technického odboru Ing. Aleš Pék .

Za ŠKODA AUTO vůz předával vedoucí Logistiky značky David Strnad společně se zástupci oddělení HR marketingu. Ke slavnostnímu aktu převzetí klíčů od vozidla došlo v servisním tréninkovém centru v  Kosmonosech dne 15. 9. 2020.

Již několik úspěšně realizovaných projektů svědčí o skvěle fungující spolupráci mezi fakultou a automobilkou.

Spolupráci se vzdělávacími instituty považujeme za strategické a přínosné téma, konkrétně partnerství s fakultou patří mezi klíčové. Důkazem přínosu pro naši firmu může být například projekt KALOGEMIS (KAlkulátoru LOGistických EMISí) vyvinutý spolu s DFJP,“  uvedl vedoucí Logistiky značky David Strnad.

Mezi další významné projekty patří například vybudování moderní odborné učebny logistiky ŠKODA UNI. Log nebo otevření relaxační zóny ŠKODA UNI.Space.

Pro naši fakultu je velice důležité propojení studia s praxí, a to je díky dlouhodobé spolupráci se ŠKODA AUTO možné. Díky tomu

„Jsme nesmírně potěšeni tím, že se naše spolupráce se ŠKODA AUTO neustále rozvíjí. Pro naši fakultu je velice důležité propojení teoretické výuky s praxí, a to je díky této dlouhodobé spolupráci možné. Darování sponzorského vozu Univerzitě Pardubice vnímáme jako symbolické vyjádření spolupráce,“ dodal děkan Dopravní fakulty Jana Pernera doc. Libor Švadlenka.

Od akademického roku 2018/2019 se na naší fakultě vyučuje také předmět Zelená logistika, na kterém se podílí oddělení logistiky značky ŠKODA AUTO. Studenti pak často využívají partnerství ve formě odborných stáží, psaní závěrečných prací a zapojují se do vyhlašovaných soutěží.

Ing. Lenka Machačová, Oddělení pro vnitřní záležitosti a propagaci DFJP

Zdroj: ŠKODA AUTO a.s.