dsc8660-vylepseno-sum-189560.jpg

Published: 18.12.2023

V pondělí 11.12.2023 proběhlo slavnostní vyhlášení nejlepších projektů v soutěži Bezpečně na elektrokoloběžce, kterou Dopravní fakulta Jana Pernera připravila společně s BESIPEM pro studenty Univerzity Pardubice a středoškoláky v Pardubickém kraji. Soutěž probíhala od září do konce listopadu a přinesla celou řadu skvělých a kreativních nápadů.

Do soutěže se přihlásilo celkem 36 studentských projektů. Účastníci mohli vybírat z šesti vypsaných tematických okruhů zaměřených na zlepšení bezpečnosti silničního provozu v Pardubicích, jako je například „chůze s mobilním telefonem nebo sluchátky“ či „sdílené stezky. Forma zpracování projektu byla ponechána na kreativitě soutěžícího. Výsledkem byla pestrá škála nápadů a projektů, které zahrnovaly technické, multimediální i grafické prvky. Každý z předložených projektů byl posuzován hodnotící komisí, ve které zasedali zástupci města Pardubice, Pardubického kraje, BESIPu i Univerzity Pardubice.

Na slavnostním vyhlášení proběhla prezentace pěti nejlepších projektů, jejíchž autoři byli následně oceněny za jejich skvělou práci. Hlavní cenu získala za svůj projekt "Propagace střízlivosti - jízda na sdílených koloběžkách a kolech" studentka Dopravní fakulty Jana Pernera, Julie Medencijová, která se může těšit z nové elektrokoloběžky. Její projekt byl nejen oceněn jako nejlepší, ale v plánu je také jeho realizace do praxe ve spolupráci s městem Pardubice. Všichni soutěžící dostali jako poděkování balíček drobných cen od partnerů soutěže.

Gratulujeme oceněným a děkujeme všem, kteří se přihlásili a svými kreativními nápady a podněty společně přispěli k budování bezpečnějšího prostředí v našem městě.