dsc_0686_124588.jpg

Studenti a zaměstnanci Univerzity Pardubice se v letošních předvánočních dnech zapojili hned do několika charitativních akcí, které vydělaly více než 45 tisíc korun. Výtěžek, který pomůže rodinám v těžké situaci nebo podpoří domácí hospicovou péči, ještě není konečný.

Až do příštího pátku totiž pokračuje prodej rukodělných výrobků v rámci adventního jarmarku, který už třetí rok organizuje Fakulta zdravotnických studií Univerzity Pardubice. Peníze z něj půjdou prostřednictvím nadace Dobrý anděl na podporu rodinám, které se dostaly vinou vážného onemocnění do tíživé finanční situace. Jarmark už letos vydělal přes 11 tisíc korun.

Když včera rektor Univerzity Pardubice rozsvítil v areálu kampusu poprvé vánoční strom, přispělo více než 350 lidí koupí charitativního „svařáku“ na centrum hyporehabilitace Apolenka, které postihl požár seníku, a shořela prakticky celá zásoba krmiva pro zvířata na tuto zimu. Studenti pardubického Rotaract clubu vydělali prodejem horkého nápoje 8 300 korun.

„O Vánocích jsou podstatné věci nehmotné. Chtěl bych vám popřát pevné zdraví, to považuji za nejdůležitější věc. A pak bychom měli všichni pečovat o slušnost, férovost a kolegialitu, a to nejenom na univerzitě,“ řekl při rozsvícení stromu rektor Univerzity Pardubice Jiří Málek.

Domácí hospicovou péči oblastní charity Pardubice podpořilo asi pět desítek studentů a zaměstnanců Univerzity Pardubice, kteří minulý čtvrtek vytvořili celkem 105 adventních věnců. Zdobit tradiční symbol předvánočního času přišli i zahraniční studenti, kteří vytvořili originální dekorace. Jen za první dva dny se na Univerzitě Pardubice prodala většina hotových věnců. Na péči o nevyléčitelně nemocné tak odešlo 21 077 korun. Zbylé věnce nabídli zaměstnanci charity v kostelích a v centru města. Celkem prodej věnců z univerzity vynesl téměř 27 tisíc korun.

Univerzita Pardubice pomáhá nejen před Vánocemi. V průběhu tohoto roku uspořádala například charitativní běhy pro dobrou věc, sbírku knih pro Zambii, kampaň na podporu dárcovství krve a kostní dřeně a Srdíčkové dny na pomoc vážně nemocným dětem.

Bližší informace:
Mgr. Lenka Čermáková
Oddělení propagace a vnějších vztahů UPa
telefon 466 036 544, mobil 702 224 703
e-mail lenka.cermakova
@upce.cz

Aktualizace k 20. 12. 2018: V rámci adventního jarmarku na Fakultě zdravotnických studií Univerzity Pardubice se vybralo celkově 13 471,- Kč. Z toho částka 2 000,- Kč byl příspěvek z vánoční akce Fakulty zdravotnických studií, kterou organizují sami studenti fakulty.