dsc_0168_153906.jpg

Published: 13.10.2020

V úterý 22. září 2020 byli na Galavečeru v Betlémské kapli oceněni soutěžící v rámci 17. ročníku celostátní soutěže ČESKÁ DOPRAVNÍ STAVBA, TECHNOLOGIE, INOVACE ROKU 2019. Součástí večera bylo tradičně také ocenění úspěšných řešitelů z řad studentů technických vysokých škol. SOUTĚŽ O NEJLEPŠÍ ROČNÍKOVOU | BAKALÁŘSKOU | DIPLOMOVOU PRÁCI Z OBORU DOPRAVA A DOPRAVNÍ STAVITELSTVÍ je každoročně vypisována se záměrem podpořit zájem o studium technických oborů na vysokých školách ČR. Ti nejúspěšnější si odnesli nejenom diplom, ale i zajímavé finanční odměny.

Univerzita Pardubice je hrdým partnerem této akce. V rámci soutěže byli oceněni také dva studenti Dopravní fakulty Jana Pernera. Prvním oceněným studentem byl Zdeněk Sháněl, který si odnesl cenu děkana Dopravní fakutly Jana Pernera za svoji práci „Statická analýza rekonstruovaného mostu v km 79,943 trati Lovosice – Česká Lípa – vliv tuhosti styčníků“ získal odměnu ve výši 10 000 Kč. „V mé závěrečné práci zkoumám odezvu skutečné příhradové mostní konstrukce při zatížení a porovnávám ho s odezvou vyvolanou ve výpočetním systému. Při porovnávání výsledků hledám skutečnou tuhost styčníků příhradové soustavy,“ uvedl Zdeněk Sháněl.

Anna Borkovcová si odnesla cenu rektora Univerzity Pardubice a získala tak finanční odměnu ve výši 20 000 Kč za práci „Determination of fouling level change in the railway ballast layer during machine cleaning process by measuring changes of relative permittivity using GPR technology“.

Oceněným studentům gratulujeme a přejeme mnoho dalších úspěchů!

Ing. Lenka Machačová - Oddělení pro vnitřní záležitosti a propagaci DFJP