20_12_08_dt_promo_106-edit_156137.jpg

Zde se můžete podívat na několik příkladů obhájených bakalářských a diplomových prací našich studentů. Práce svým obsahem odpovídají specializace Stavba vozidel se zaměřením na kolejová vozidla.

Bakalářské práce

Konstrukční úprava vypružení motorového vozu řady M27.0

Práce se zabývá rozborem vypružení a vedení dvojkolí motorového vozu M27.0 v současném i původním stavu. Součástí práce je návrh nových pružin primárního vypružení, ověření jejich namáhání a vlastních frekvencí kmitání vozidla ve svislém směru.

Autor: Bohuslav Langr

Studie motorového vozu pro úzký rozchod

Práce se zabývá koncepčním návrhem motorového vozu určeného pro rozchod 760 mm. Je zde zpracován přehled úzkorozchodných motorových vozů provozovaných ve střední Evropě. Dále je koncepčně navržena skříň vozidla, spalovací motor, přenos výkonu. Blíže se práce věnuje návrhu podvozku a výpočtu svislého vypřužení.

Autor: Adam Novák

Diplomové práce

Dynamické vlastnosti vozidla s podvozky s vnitřním rámem

Práce se zabývá vyšetřením dynamických vlastností kolejového vozidla s podvozky s vnitřním rámem z hlediska opotřebení kol, kolejnic a dalšíh částí infrastruktury. V práci byly vytvořeny dynamické modely dvou vozidel s podvozky s vnitřním rámem a s vnějším rámem. Byly realizovány simulace jízdy kolejového vozidla v programu SIMPACK a jejich vyhodnocení.

Autor: Jiří Šlapák

Návrh rámu skříňové lokomotivy

Práce se zabývá koncepčním návrhem nové skříňové dieselelektrické lokomotivy se střídavě-střídavým přenosem výkonu, se zaměřením na hlavní rám lokomotivy a jeho dimenzování pro předepsané silové účinky. Pevnostní výpočty rámu lokomotivy byly provedeny pomocí metody konečných prvků (MKP).

Autor: Jiří Štembírek