pexels-lex-photography-1109543_161747.jpg

Jak to vypadá na Dopravce?

Můžeš se podívat na video, které natočili tví starší spolužáci.

Můžu vyjet během studia do zahraničí?

Jasně. A budeme rádi, když pojedeš, protože to je super zkušenost. Nejčastěji se jezdí v rámci programu Erasmus+. Vybrat si můžeš ze spousty destinací – od Finska až po Řecko. Když budeš chtít vědět víc, máme fakultního koordinátora, který ti vše vysvětlí a pomůže zařídit.

Mám šanci získat nějaká stipendia?

Máme několik typů stipendií, které můžeš dostat jednorázově nebo dostávat pravidelně. Prospěchové je pro nejúspěšnější studenty. Ubytovací stipendium pro ty, kteří bydlí dál od Pardubic. Sociální stipendium je zase pro ty, kteří to zrovna nemají po finanční stránce jednoduché. Pak jsou ještě různá mimořádná stipendia – za vědeckou činnost, za propagaci fakulty apod. Všechna stipendia mají svá pravidla, se kterými tě během studia seznámí tvoje studijní referentka.

Jaký je rozdíl mezi prezenčním a kombinovaným studiem?

Pokud budeš prezenční student, budeš chodit do školy pravidelně podle rozvrhu, většinou od pondělí do čtvrtka. Tato forma studia ti přinese možné výhody jako stipendia, slevu na dopravu apod.

Pokud budeš kombinovaný student, budeš hodně studovat doma sám. Tvůj rozvrh se bude skládat z nepravidelných konzultací s jednotlivými vyučujícími, které probíhají především v pátek a v sobotu přibližně 1x za 14 dní. Tato forma studia je vhodná pro ty, kteří například již pracují.

Ani jedna forma studia není nijak věkově omezená.

Jak vypadá ubytování na kolejích?

Koleje máme přímo v kampusu univerzity, takže ve škole budeš během pár minut. Jaké jsou typy pokojů a kolik za ně zaplatíš, najdeš na stránkách kolejí. Hlásit se můžeš na uvedených stránkách ihned po té, co budeš přijatý ke studiu.

Jak je to se stravováním?

V kampusu je k dispozici klasická menza, kde si můžeš jídlo z nabídky předem objednat nebo jen přijít a vybrat si z aktuální nabídky. Denně jsou minimálně 4 hlavní jídla, jedno z toho je bezmasé a jedno bezlepkové. Dělají také minutky. Koupíš si tu i bagety, zákusky, saláty apod. Přímo na Dopravce máme bistro, kde si můžeš dát o přestávce kávu či svačinu, ale vaří i obědy. Hned vedle školy je pizzerie, klasická restaurace i několik obchodů s potravinami.

Je na fakultě kde parkovat?

V kampusu je několik parkovišť. Na některá můžeš vjet jen se studentskou kartou, některá mají volný vjezd.