Po celou dobu své existence spolupracuje Katedra dopravních prostředků a diagnostiky s mnoha společnostmi a univerzitami v České republice, ale i v zahraničí.

Díky této spolupráci se mohou akademici i studenti podílet na různých projektech, a případně i vycestovat do zahraničí. Mnohé projekty se také tvoří přímo u nás na jednotlivých pracovištích. Společně s partnerskými organizacemi pomáhá katedra ve vývoji, udržitelnosti a inovacích silničních a kolejových dopravních prostředků. Na velkých projektech se podílí hlavně akademici, kteří mohou řešení dílčích úkolů svěřit jako závěrečné práce studentům.

Tímto bychom rádi vyzvali zájemce o spolupráci, nechť nás kontaktují.

Společnosti

ŠKODA TRANSPORTATION, a.s.

Společnost Škoda Transportation se zabývá vývojem a stavbou kolejových vozidel, zejména elektrických lokomotiv, jednotek a tramvají.

ŠKODA AUTO, a.s.

Škoda auto je předním českým výrobcem osobních automobilů. Sídlo společností a největší závod je v Mladé Boleslavi, další dva pak v Kvasinách a ve Vrchlabí.

CZ LOKO, a.s.

CZ LOKO je společnost zabývající se zejména opravami, modernizací a výrobou lokomotiv a dalších kolejových vozidel.

SVOS, spol. s.r.o.

Společnost SVOS byla založena v roce 1992, je historicky prvním výrobcem obrněných vozidel na území České republiky. Obrněné a speciální bezpečnostní vozidla se vyrábí v Přelouči, kde sídlí společnost.

VÚKV, a.s.

VÚKV je společnost zabývající se vývojem a zkušebnictvím kolejových vozidel, jejich částí a dalších komponentů z oblasti dopravního strojírenství.

ALTRAN CZ, a.s.

Známý jako Swell, dodává vývojové služby pro automobilový průmysl na evropském trhu. Zabývá se vývojem dílů a sestav, především v oblasti karoserie, exteriéru a interiéru vozu.

METRANS Rail s.r.o.

Je soukromý železniční nákladní dopravce. Zabývá se mezinárodní nákladní přepravou kontejnérových vozů, ale i speciální přepravou např. neschválených kolejových vozidel nebo vozidel s překročenou ložnou mírou.

KIEKERT-CS, s.r.o.

Společnost Kiekert se zabývá vývojem, výrobou a dodáním celkových zámkových modulů, ale i samotných zámků bočních dveří a zavazadlového prostoru. Bezpečnostní a komfortní systémy lze nalézt v téměř každém vozidle po celém světě.

DT - Výhybkárna a strojírna, a.s.

Společnost je významným výrobcem výhybek. Specializuje se na vývoj, konstrukci, výrobu, montáž a regeneraci výhybkových konstrukcí pro železniční tratě, tramvajové tratě a tratě metra.

DAKO-CZ, a.s.

Společnosti DAKO-CZ je předním výrobcem pneumatických, elektromechanických a hydraulických brzdových systémů pro kolejová vozidla se sídlem v Třemošnici ve východních Čechách.

IVECO CZECH REPUBLIC, a.s.

Společnost zabývající se vývojem, a servisem výrobou lehkých, středních a těžkých užitkových vozidel, autobusů, speciálních vozidel a motorů.

STROJÍRNA OSLAVANY, spol. s.r.o.

Je předním výrobcem a dodavatelem hydraulických tlumičů pro kolejová vozidla a komponent do pneumatických a transportních zařízení.

 

true

Univerzity

Díky těmto a mnoha dalším společnostem se katedra dynamicky vyvíjí a má pro své studenty mnoho příležitostí, jak se prakticky uplatnit.

false
false
0