e_155368.jpg

Zde se můžete podívat na několik příkladů obhájených bakalářských a diplomových prací našich studentů. Práce svým obsahem odpovídají specializaci Elektrická trakce a elektromobilita se zaměřením na elektrickou trakci.

Bakalářské práce

Energetická optimalizace jízdy kolejového vozidla

Práce se zabývá energetickou optimalizací jízdy kolejového vozidla. Přebírá poznatky získané měřením a teoretickými výpočty na základě parametrů experimentálního vozítka Dopravní fakulty Univerzity Pardubice ty dále rozvíjí a aplikuje na reálné kolejové vozidlo.

Autor: Lukáš Kulich

Laboratorní pracoviště s tyristorovým usměrňovačem

Práce se zabývá vytvořením laboratorního přípravku s reverzačním tyristorovým usměrňovačem SINAMICS DCM pro napájení stejnosměrných motorů. V rámci práce byl vytvořen návrh, popis a vypracování několika vzorových měření, čímž byla ověřena funkčnost přípravku.

Autor: Radek Ambrus

Diplomové práce

Analýza jevů ovlivňujících napětí na úsekových děličích na soustavě 3kV DC

Práce se zabývá problematikou vzniku napětí na úsekových děličích na soustavě 3kV DC. Proběhla analýza jevů ovlivňujících vznik napětí na úsekových děličích. Je analyzována situace v Čechách a zahraničí. Na 5 úsecích v České republice proběhly teoretické výpočty na úsekových děličích. Nakonec byla provedena analýza výsledků s možnými návrhy řešení.

Autor: Jan Czagan

Využití fotovoltaických článků k napájení železničních vozidel

Práce se zabývá přidáním vhodných fotovoltaických panelů na střechu dvouzdrojové elektrické jednotky s hybridním pohonem. Je zde uveden výčet základních typů solárních panelů a princip jejich činnosti. Jsou uvedeny průběhy spotřeby jednotky na konkrétních tratích, obvodové zapojení panelů, teoretické výpočty generované energie a jejich porovnání s naměřenými údaji.

Autor: Daniel Hromádko