20_12_08_dt_promo_045_02_156146.jpg

Zde se můžete podívat na několik příkladů obhájených bakalářských a diplomových prací našich studentů. Práce svým obsahem odpovídají specializaci Provoz a údržba vozidel se zaměřením na kolejová vozidla.

Bakalářské práce

Hodnocení jízdních odporů kontejnerových vlaků

Práce se zabývá rozborem jízdních odporů. Porovnává naměřená provozní data kontejnerových vlaků společnosti METRANS Rail s teoretickými hodnotami jízdních odporů. Na základě výsledků navrhuje nový směr metodiky pro hodnocení jízdního odporu vozidel v oblouku.

Autor: Martin Králík

Diagnostika závad jedoucích drážních vozidel systémem ASDEK

Práce je věnována popisu zařízení monitorujícího drážní vozidla během jejich jízdy, způsobu získávání informací o jejich stavu, popisu a statistickému hodnocení navazujících procesů při zpracování těchto informací. Na základě poznatků jsou v závěrečné části navržena řešení ke zlepšení stavu a snížení nehodovosti drážních vozidel.

Autor: František Netušil

Diplomové práce

Problematika vztahu dvojkolí-kolej v podmínkách metra DP hl. m. Prahy

Práce se zabývá geometrickými vztahy dvojkolí-kolej v podmínkách pražského metra. Popisuje vliv kontaktní geometrie na vývoj opotřebení tvarů jízdních obrysů kol a profilů kolejnic. Práce shrnuje konkrétní faktory ovlivňující opotřebení kola a kolejnic.

Autor: Petr Novák

Optimalizace údržbových zásahů na jízdních obrysech kol moderních lokomotiv

Obsahem práce je řešení problematiky sledování a vyhodnocování vývoje provozního opotřebení kol dvojkolí moderních lokomotiv, které jsou provozovány na traťových úsecích charakterizovaných různým technickým stavem, kvalitou údržby a nestejnými geometrickými parametry koleje. Práce navrhuje systém měření a údržby kol dvojkolí pro prodloužení jejich živostnosti.

Autor: Lukáš Janák