Noc vědců 2020: Člověk a robot

Uložit do kalendáře 27-11-2020 16:30 27-11-2020 16:30 Czech republic/Europe Noc vědců 2020: Člověk a robot Tajemná, nedostižná a komplikovaná. I tak na vás může věda působit, ale ne když je Noc vědců. Noc, kdy vám věda v podání našich vědců ukáže svou pravou tvář. Živý přenos sledujte na www.upce.cz/nocvedcu nebo na Facebooku...
27. 11. 2020
Noc vědců 2020: Člověk a robot

Živý přenos sledujte na www.upce.cz/nocvedcu nebo na Facebooku Univerzity Pardubice.

Letos se zaměříme na téma Člověk a robot. Je robot kamarád nebo nepřítel? Pomocník nebo překážka? Jak robota vnímat? S láskou k vědě, k člověku i k robotovi. Už na konci listopadu.

Napište si datum 27. listopadu zejména do svých virtuálních kalendářů a sledujte nás na webu a sociálních sítích.

Vzhledem k vývoji epidemiologické situace v ČR jsme se rozhodli letošní Noc vědců na Univerzitě Pardubice uspořádat on-line. Těšit se můžete na nabitý večerní program, kterým provede populární moderátor Pavel Cejnar. Připraveny budou videa plná pokusů a poučení i ta, kde budou moci sledující nahlédnout do unikátních laboratoří. Ve speciálním nočním studiu se budou moci návštěvníci virtuálně potkat hned s několika vědci, kteří jim v krátkých rozhovorech přiblíží, na čem zrovna pracují a vysvětlí další zákonitosti vědy a techniky. Chybět nebude ani soutěž pro malé virtuální návštěvníky o speciální ceny Noci vědců.

Detailní program připravujeme.

Vše o Noci vědců a organizátorech napříč celou ČR se dozvíte na oficiálním webu Noci vědců

Vstup na akci je zdarma.

Změna programu vyhrazena.

V České republice se Noc vědců koná od roku 2005 a je zastoupena českými univerzitami, vědeckými ústavy, hvězdárnami a dalšími institucemi.  V roce 2020 se právě zmíněným univerzitám podařilo získat prestižní evropský projekt Marie Curie-Skłodowská, díky kterému se česká Noc vědců dostává i na evropskou mapu.

Noc vědců 2020: Člověk a robot
Oddělení propagace a vnějších vztahů
Mgr. Lenka Čermáková