dsc_2082_192695.jpg

Přípravy CityGo Project jsou v plném proudu a my se těšíme na studenty, kteří se v letním semestru přihlásí do předmětu, který bude na projekt navazovat.

Minulý týden navštívili naši fakultu kolegové z pěti univerzit z pěti zemí (Litvy, Portugalsko, Řecko, Polsko a Německo), kteří projekt společně s námi připravují, a domlouvali jsme podrobnosti ke spuštění výuky v letním semestru 2023.

Studenti z mezinárodních týmů se budou potkávat pravidelně na online platformě, případně i osobně při setkáních ve vybrané spolupracující zemi.

A jakým tématem se CityGo Project zabývá?  UDRŽITELNÝM MĚSTEM.

Studenti si mohou vybrat jeden z 6 modulů, za který bude zodpovědná jedna z univerzit (výuka bude probíhat v angličtině):

• Design and Construction of Green Buildings (VTDK, Lithuania; 6 ECTS)
  • Sustainable Zoning Plan (BUT, Poland; 6 ECTS)
  • Resource-Efficient 3D Printing (EUF, Germany; 5 ECTS)
  • Mental Health Promotion and Well-being (UMAIA, Portugal; 6 ECTS)
  • Human-Robot Interaction (UPATRAS, Greece; 6 ECTS)
  • Sustainable Mobility (UPCE, Czech Republic; 6 ECTS)

Více na webu: https://citygo-project.eu/

A co znamená město a udržitelnost?

Podívejte se na příspěvky našich studentů k tomuto tématu. Pokud vás projekt zaujal a máte také nápad k tématu udržitelnost ve městě, můžete poslat svůj příspěvek na lucie.novotna@upce.cz, a to ve formě fotografie nebo videa.

Video do letní soutěže DFJP UPCE - YouTube

(169) Holické autobusové nádraží | Soutěž CityGO - YouTube