img-20190215-wa0006_129770.jpg

Dopravní fakulta Jana Pernera ve spolupráci se společností Defcon, s.r.o. zajišťuje Kurz celoživotního vzdělávání zaměřený na teoretické a praktické znalosti pro vojenské techniky údržby letadel státu Burkina Faso. Kurz probíhá v anglickém jazyce a je vytvořen speciálně pro potřeby Vzdušných sil Armády státu Burkina Faso, je realizován na základě Oprávnění k výcviku techniků údržby letadel (MTO) jehož je Dopravní fakulta Jana Pernera držitelem a předcházela mu více než dvouletá náročná příprava. Kurzu se účastní celkem 24 vojenských techniků, z nichž je jedna žena, která je zároveň jejich velitelkou. Kurz na fakultě probíhá v termínu od 4. 2. 2019 a bude zakončen zkouškami v listopadu 2019. Součástí kurzu je i praktická výuka, která bude probíhat v Centru leteckého výcviku na Letišti v Pardubicích. Praktické výuce však bude samozřejmě předcházet jazyková příprava a výuka teoretických znalostí. Celý kurz je součástí velkého projektu modernizace a generálních oprav letecké techniky pro Vzdušné síly státu Burkina Faso, které jsou realizovány českými společnostmi od roku 2018.

doc. Ing. Vladimír Němec, Ph.D.

Oddělení letecké dopravy