Program Erasmus+ je skvělou příležitostí, jak studovat v zemích po celé Evropě. DFJP má v rámci tohoto programu smlouvu s více než 50 partnerskými institucemi. Vydejte se na jednu z nich letos i vy!
Jak se přihlásit?
Připravte si motivační dopis v angličtině, vyberte si partnerskou univerzitu, v případě studijního pobytu vyplňte předběžný studijní plán (Learning Agreement) a přihlášku pošlete! Seznam univerzit najdete na intranetu.
Jak se přihlásit na studijní pobyt: Jak se přihlásit na studijní pobyt
Jak se přihlásit na praktickou stáž: Jak se přihlásit na praktickou stáž
Výběrové řízení
Výběrové řízení probíhá na jaře každého roku. Přihlásit se mohou všichni studenti (vždy do 15. března) bez ohledu na věk nebo formu studia. Studenti se mohou přihlásit již v 1. ročníku, aby následující akademický rok mohli vycestovat. Výběrové řízení má dvě části: jazykové testování (online test, friendly talk) a fakultní pohovor.
Vyberte si pro ERASMUS+ jednu z univerzit, se kterými úzce spolupracujeme
Technological University Dublin
University of Zagreb
Univerza v Ljubljani - Portorož
Riga Technical University
Vilniaus Gedimino Technikos Universitetas
Vilniaus College of Technologies and design (VTDK)
University of Piraeus
Rheineisch-Westfälische Technische Hochschule Aachen
Turku University of Applied Sciences
Nebo si vyberte další z partnerských univerzit fakulty.
Proč jet na ERASMUS?
- Jedinečná příležitost strávit pobyt v zahraničí plně hrazeným z fondů EU (po dobu 3-12 měsíců).
- Studium v zahraničí je součástí studia na DFJP – započítání získaných kreditů v zahraničí a uznání zkoušek dle studijního plánu.
- Zvýšení úrovně jazykové vybavenosti - studium je v angličtině, případně jiném preferovaném jazyce.
- Nová dlouhodobá přátelství.
- Možnost následného pracovního uplatnění kdekoliv ve světě.
- Možnost využití nových forem virtuálních, kombinovaných („blended“) nebo krátkodobých mobilit.
- Přihlásit se mohou všichni studenti bez ohledu na věk, formu, stupeň studia.
- Přihlásit se mohou i studenti s omezenými příležitostmi (fyzické, duševní nebo zdravotní znevýhodnění apod.)
- Odbornou stáž lze absolvovat po dobu 2-12 měsíců v zahraničních firmách a institucích prakticky kdekoliv v Evropě
Chcete na Erasmus+? Inspirujte se! Databáze závěrečných zpráv studentů Erasmus s informacemi a zkušenostmi studentů. Detailní informace k podání žádosti najdete na studentském intranetu.
Inspirujte ostatní svým vlastním příběhem
Ahoj,
já jsem Martin a před rokem jsem vyjel na Erasmus+ do Záhřebu. Před odjezdem jsem měl plnou hlavu otázek a rozmýšlel se jestli vlastně jet. Zvládnu to? Domluvím se? S ohledem zpět můžu říct, že neexistuje žádný důvod, proč bych loni neměl odjet. Erasmus+ je úžasná zkušenost ve všech ohledech. Nejen v těch vzdělávacích. Z introvertního člověka sice zůstal introvertní člověk, ale takový, který se rád seznamuje s cizími lidmi a rád si promluví o všem možném a to i v jazyce, ve kterém měl před tím strach komunikovat. Byl jsem na Erasmu v Chorvatsku, ale kromě této země jsem procestoval i Itálii a nakouknul i do jiných sousedních států. Za necelých 6 měsíců jsem zažil to, co bych jinak zažil za 5 let, kdybych zůstal doma. Erasmus+ můžu doporučit naprosto všem bez výjimek.
Ahoj,
á jsem Kuba a před rokem jsem byl přesně ve stejné situaci jako nyní možná Ty. Druhé kolo pro přihlášení na Erasmus+ a rozmýšlím se, jestli se vyplatí vyjet nebo ne. Budu muset prodloužit? Možná přijdu o spolužáky… Neuznají mi předměty a mnoho dalších otázek. Teď mohu s klidným srdcem říct, že jsem zažil nejlepší rok ve svém životě, který mi už nikdo nevezme. Nakonec jsem absolvoval 2 Erasmus+ studijní pobyty, a to v Chorvatsku a Lotyšsku. Vyjel jsem plný obav, sám, s ne-úplně skvělou angličtinou. Po roce mám zkušenosti na rozdávání, kamarády z celého světa a bez problému se domluvím. Zpětně jsem za sebe moc rád, jak jsem se rozhodl, protože na tento rok už nikdy nezapomenu.
Jakub Pravda, student programu Technologie a management v dopravě, obor Technologie a řízení dopravy
Ahoj,
jmenuju se Kuba a když tento text píšu, jsem ještě v Nizozemsku na Erasmu+. Hned po příjezdu jsem věděl, že to tady bude špicový (a taky že je). Moc dlouho mi netrvalo se tu rozkoukat. V prvním týdnu jsem si udělal poměrně dost přátel, a to jak mezinárodních, tak i těch českých a slovenských, takže rodný jazyk mi zde nechybí. Angličtina mi obecně problém nedělá a výhodou je, že v Holandsku mluví opravdu skoro všichni anglicky, takže se vám nestane, že se zde nedomluvíte.
Lituju někdy toho, že jsem sem vyjel? Vůbec! Je to zde pro mě jako dovolená doplněná školou. Náročnost studia je zde podobná jako v Pardubicích, ale hlavně je zde jiný vzdělávací systém, který vám nabídne zajímavé příležitosti a možnosti.
A když nejsem ve škole? Cestuju a chilluju! Užívám si krásy holandských (i belgických) měst, obdivuju vyspělost země a dopřávám si pochutiny jako sýry, stroopwafel, frikandel nebo piva místních malých pivovarů. Pokud tedy něčeho lituji, tak že jsem nevyjel dřív. Jsem nesmírně rád, že UPCE tuto příležitost nabízí a už teď si vybírám, kam na Erasmus+ pojedu příště.
Ahoj.
Jmenuju se Kryštof a tento semestr studuju v Dublinu na Technické univerzitě. Z pohledu studia se mi tu hodně líbí. Mimo můj obor (doprava), jsem měl na výběr i další předměty jako irská kultura, samozřejmě anglický jazyk a jiné zajímavé předměty. Univerzita má 5 kampusů, 3 jsou v centru a 2 jsou více na okraji města. S angličtinou nemám žádný problém, protože většina profesorů mluví velmi zřetelnou angličtinou a doposud se nestalo, že bych nerozuměl kvůli přízvuku nebo rychlosti mluvení. Vyučující jsou přátelští a mají o nás a naše studium zájem. V Dublinu je mnoho možností, jak trávit volný čas. Sportovní kluby nabízí volejbal, badminton, horolezectví, hurling, box atd. Je možné se také zapojit do kulturních aktivit. ESN pořádá akce pro studenty (výlety zdarma po Irsku, party, večírky). Vyjet na Erasmus+ byla pro mě výzva, všechna administrativa a začátek studia, než si to všechno sedlo, ale rozhodně nelituju. Naopak každému doporučuju vyjet a studovat v zahraničí.