dsc_2759_200254.jpg

Published: 17.03.2023

Tradiční veletrh KONTAKT propojil na Univerzitě Pardubice studenty s budoucími zaměstnavateli. Letos se ho zúčastnilo více než 50 firem, které patří ke špičkám v mnoha oborech. Akce, která nabízí nové pracovní příležitosti, se letos konala už po dvaadvacáté.

Studenti měli během dne příležitost se osobně představit personálním manažerům jednotlivých firem. Předali jim svoje životopisy a diskutovali o pracovních podmínkách a o podmínkách přijetí, domlouvali se stáže či spolupráce.

V doprovodném programu vysokoškoláci konzultovali s experty svoje životopisy, pořídili si profesionální fotografie pro CV nebo zkusili pracovní pohovor nanečisto. Čekali je také tipy na odborné praxe, stáže nebo témata pro diplomové práce. Veletrh Kontakt nabídl i rady pro práci v zahraničí.

Kromě firem z oblasti chemického průmyslu a ekonomiky či financí se k veletrhu připojili také firmy z oblasti dopravy a IT technologií. Mezi účastníky veletrhu patřili letos například ČD Cargo, skupiny KPMG a Orlen, Unicorn Systems, AŽD Praha nebo pardubické Synthesia a Foxconn.