upce01_124859.jpg

Published: 13.12.2018

Zajímavou přednášku o environmentálních problémech naší planety, Simply Clever logistice, Zelené logistice Škoda Auto či o důležitosti týmu při práci, si na začátku prosince připravil vedoucí logistiky značky Škoda Auto Ing. Jiří Cee. Zavítal s ní na Dopravní fakultu Jana Pernera a se svou prezentací vzbudil u studentů obrovský zájem.

Jiří Cee poodhalil, jakým způsobem se řídí logistika v závodu, kam každých 48 vteřin vjede kamion a každých 24 hodin odjíždí přes tři tisíce hotových vozů. „Motto společnosti je Simply Clever a taková je i naše logistika, je jednoduchá. Musí se však aplikovat s ohledem na inovace a Zelenou logistiku,“ řekl během prezentace.

Část přednášky byla věnována zamyšlení se nad globálními klimatickými hrozbami – globálnímu oteplování planety, masivnímu odlesňování, tání ledovců, smogové situaci ve velkých městech, problémy s plasty apod. „Každý z nás by se měl zamyslet nad tím, co udělá pro lepší životní prostředí, každá drobná věc pomůže. Logistika životní prostředí neuvěřitelně zatěžuje a vaše generace se tím bude trápit,“ dodal směrem ke studentům šéf logistiky mladoboleslavské automobilky.

Škoda Auto si uvědomuje podstatný vliv aspektů dopravy a logistiky na životní prostředí, proto je myšlenka zelené logistiky pevně stanovena ve strategii logistiky značky. Používá kamiony na stlačený zemní plyn CNG, gigalinery, lehké a skladatelné hospodárné obaly, využívá obalový odpadový materiál z montážních linek, vzdělává zaměstnance, šíří povědomí o zelené logistice. „Nejvíce jsem hrdý na svůj tým. Úspěch firmy vidím v lidech, kteří jsou jeho součástí,“ řekl na závěr Jiří Cee.

Kdo je Ing. Jiří Cee

Vedoucí logistiky mladoboleslavské automobilky má vystudované tři vysoké školy, mimo jiné Fakultu chemicko-technologickou Univerzity Pardubice. Od roku 1970 pracoval v automobilových závodech ve Vrchlabí, také zastával pozici obchodně-ekonomického ředitele. V roce 1996 byl jmenován vedoucím logistiky nového závodu Škoda Auto v Mladé Boleslavi na výrobu vozu Octavia. V roce 2000 se stal vedoucím logistiky značky Škoda Auto, a.s. Má na starost kolem 3 000 pracovníků v českých i zahraničních závodech firmy. Logistiku řídí už skoro devatenáct let.  Získal jedno z nejprestižnějších ocenění „Gryf za logistickou osobnost roku 2014“ a také zlatou medaili v evropské soutěži za nejlepší logistický projekt roku 2014. Hrával fotbal, tenis, běhal. Nyní na kole najezdí okolo 3 000 km za rok a hraje golf. Je patronem dětského domova v Aurangabádu v Indii.

Letos v září byl Dopravní fakultou Jana Pernera Univerzity Pardubice oceněn pamětní medailí, která byla udělována v rámci 25. výroční založení fakulty. Pan Ing. Cee je významným dlouholetým externím spolupracovníkem fakulty.

Ing. Lenka Machačová

Oddělení pro vnitřní záležitosti a propagaci DFJP