ON-LINE Den otevřených dveří DFJP 2021

Uložit do kalendáře 27-01-2021 16:00 27-01-2021 18:00 Czech republic/Europe ON-LINE Den otevřených dveří DFJP 2021 Dopravní fakulta Jana Pernera vás srdečně zve na DEN OTEVŘENÝCH DVEŘÍ ON-LINE!  Máme pro vás nachystané zajímavé přednášky jednotlivých studijních programů a specializací. Mezitím si můžete pustit video, kde vás naši studenti... Dopravní fakulta Jana Pernera
27. 01. 2021 Dopravní fakulta Jana Pernera
Den otevřených dveří DFJP 2021

Dopravní fakulta Jana Pernera vás srdečně zve na DEN OTEVŘENÝCH DVEŘÍ ON-LINE!

Máme pro vás nachystané zajímavé přednášky jednotlivých studijních programů a specializací. Mezitím si můžete pustit video, kde vás naši studenti provedou Dopravní fakultou Jana Pernera, navštíví s vámi například Výukové a výzkumné centrum v dopravě (VVCD), menzu nebo koleje.

PREZENTACE JEDNOTLIVÝCH STUDIJNÍCH PROGRAMŮ/SPECIALIZACÍ

16:00 – 16:05 - Úvodní slovo

16:05 – 16:15 - Představení Dopravní fakulty Jana Pernera

16:15 – 16:30 - Dopravní stavitelství

16:30 – 16:55 - Dopravní technika

16:55 – 17:20 - Technologie a management v dopravě

17:20 – 17:35 - Technika, technologie a řízení letecké dopravy

17:35 – 17:45 - Studentský život na naší škole

Budeme se těšit na všechny zájemce o studium, rodiče i širokou veřejnost!

Registrovat na on-line setkání se můžete níže:

Registrační formulář na Den otevřených dveří

Vaše dotazy ke studiu můžete již nyní směřovat na e-mail: andrea.hemzska@upce.cz

Chcete vidět, jak to u nás vypadá? V tomto videu vám naši studenti Šárka a Jirka ukáží Dopravní fakultu Jana Pernera, její zázemí i odborná pracoviště.

Tady prosím texty pod video: Výukové a výzkumné centrum v dopravě (VVCD) Dopravní fakulty Jana Pernera představuje moderní zázemí pro výuku a výzkum v technických oborech souvisejících s dopravou. Nová budova v areálu v Doubravicích je vybavena přístroji z původních laboratoří DFJP i množstvím nově pořízených technologií. Tato prezentace představuje vybrané výzkumné aktivity, jimiž však výčet možností VVCD zdaleka nekončí.

Vlaky jezdí po kolejích, to je přece jasná věc. Co se ale děje v místě, kde se setkává kolo s kolejnicí? Může to být i pěkná věda. Meteorologové předpovídají, jestli bude pršet, u nás v laboratořích předpovídáme, jestli vlak pojede bezpečně a pohodlně.

Toto experimentální silniční vozidlo se vyznačuje pohonem a řízením všech čtyř kol. Je postaveno na základě řady studentských prací, neustále na něm probíhají další úpravy a výzkumné aktivity – například studium jízdních vlastností při zhoršených adhezních podmínkách simulovaných odlehčením kol vozidla posazeného na pojízdném rámu – skid-caru.

Sklopná plošina je stálým vybavením laboratoře silničních vozidel VVCD. Slouží zejména k měření některých parametrů silničních vozidel, ale lze ji využít i v jiných experimentálních aktivitách.

Toto experimentální vozidlo bylo vybudováno v rámci projektu Výzkum jízdních vlastností a řízení pohonů trakčních kolejových vozidel s nezávisle otáčivými koly ve spolupráci s VÚKV a.s. a Škoda Electric a.s. Jedná se o úzkorozchodné vozidlo s podvozkem, který je modelem podvozku moderního tramvajového vozidla. V sezóně je vozidlo provozováno na mladějovské úzkorozchodné železnici, v zimním období bývá umístěno v areálu VVCD, kde může jezdit po krátkém úseku zkušební koleje o rozchodu 600 mm.

Dopravní fakulta Jana Pernera
Dopravní fakulta Jana Pernera