default alt dfjp

Název kurzu: Kurz teoretických a praktických znalostí pro techniky údržby letadel v angličtině

Určeno pro: Zájemce z řad zahraničních studentů, kteří budou žádat o vydání svého AML ve státě trvalého pobytu.

Cíl: Získání teoretických znalostí a praktických dovedností o údržbě letadel, během něhož si student rozšíří teoretické znalosti a praktické dovednosti s údržbou civilních a státních letadel a je připraven na absolvování teoretických zkoušek k získání svého AML a nástupu na typový výcvik.

Vstupní požadavky: Absolvování vstupního pohovoru. Doporučení zaměstnavatele k absolvování kurzu.

Místo konání: Teoretický kurz probíhá v učebnách Dopravní fakulty UP.  Praktický výcvik probíhá v prostorách SPŠ Chrudim a schválených organizacích údržby civilních a/nebo státních letadel.

Forma a metody výuky: Termíny kurzu jsou předem dohodnuty se zákazníkem. Teoretické znalosti jsou školeny formou přednášek ve třídě vybavené videem, vizualizérem a počítačovou technikou s programem výuky. Přednášky jsou vedeny v češtině nebo v angličtině. Každý účastník kurzu obdrží vlastní výcvikový materiál.

Praktický výcvik je veden k ověření teoretické znalosti získané v odborných předmětech a využívají a prohlubují znalosti a dovednosti získané z odborných předmětů. Úkolem odborné praxe je vhodně doplňovat teoretickou výuku v jednotlivých předmětech. Cílem praktické výuky je seznámit studenty se sortimentem a využitím strojů, zařízení, měřících a diagnostických přístrojů a nářadí. Studenti se blíže seznámí s činnostmi souvisejícími s údržbou a opravami letadel a letadlových celků.

Zkoušky: Po ukončení přednášek z předmětů student absolvuje písemný test. Pro úspěšné složení teoretické zkoušky musí student správně odpovědět minimálně na 75% otázek z každého předmětu.

Z vybraných předmětů je požadována esej.

Certifikát: Úspěšnému absolventovi je na závěr vydán certifikát o absolvování kurzu a úspěšném složení zkoušek.

Kontaktní osoba: doc. Ing. Vladimír Němec, Ph.D.; vladimir.nemec@upce.cz